Uganda - önsegélyező program leányanyáknak (IGAP-program)
Az AHU és a Schumicky Lilla által jegyzett Respond ReNUH szervezet közös projektje, melynek lényege olyan gyakorlati tudás átadása a projekt során, mellyel a résztvevők havi biztos jövedelmet biztosítanak családjaik számára. Az Egyesület által közzétett adatok szerint 2009 szeptemberéig 30 leányanya és 113 gyermeke vett részt a programban.
Kongói Demokratikus Köztársaság - kongói háború áldozatainak megsegítése, orvoscsoportok küldése
Az AHU jelenleg legnagyobb nyilvánosságot kapó programja a "Háború Gyermekei Segélyakció", melynek keretén belül az Egyesület 3-4 fős magyar orvosokból álló csoportokat juttat el a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti, háborútól sújtott térségébe. A misszió központja az Észak-Kivu tartományban található Kiwanja menekülttábor van, ahol az eddigi három orvoscsoport tagjai körülbelül 8000 beteget láttak el. A negyedik misszió önkéntes orvosai 2009. október 15-én érkeztek haza. A következő misszió 2010 januárjában fog indulni.
Mali - testi erőszakon átesett gyermekek támogatása
Az AHU és a Maliban bejegyzett Cris des Méres (Jajkiáltás) szervezet 2008-ban indította el közös proramját. A jelenleg is folyamatban lévő közös távtámogatási együttműködés a testi és szexuális erőszakon átesett gyermekek megsegítésére jött létre.
Mali - csecsemőotthon támogatása
Az AHU és a bamakói ASE-Mali (Association for Safeguarding Children) központ közösen indított el egy projektet a Niober Csecsemőotthon és Árvaház lakóinak támogatására. A program keretében Fábry Sándor is örökbefogadott egy csecsemőt.
Madagaszkár - iskolatámogatás
Az Egyesület a madagaszkári bejegyzésű Ny Antsika szervezettel együttműködésben 2008-ban pénzadománnyal támogatta Fananana Abositraki Általános Iskolát, majd meghirdetett egy távtámogatási programot az ott tanuló diákok számára. Diáktámogatókat az Egyesület jelenleg is keres.
Kenya - menekültek támogatása
A "Ne sírj többet Szomália!" elnevezésű program keretében az Egyesület a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Bicskei Menekülteket Befogadó Állomásán tartózkodó szomáliai menekültek Afrikában élő hozzátartózóinak nyújt segítséget. Az AHU erre a célra Nairobiban tart fenn egy oktatási és közösségi központot (Rajo Központ). |