Az AHU-t Balogh Sándor, szerencsi vállalkozó és tíz további magánszemély alapította 2006-ban az első Szerencs Summit Konferencián. Az Egyesület bejegyzésére 2007. január 3-án került sor.
2007
Az Egyesület már a bejegyzés évében aktívan megkezdte munkáját, többek között afrikai kulturális rendezvények szervezésében vett részt: Miss Afro Szépségverseny, Africa Day, Szerencs Summit Konferencia.
2008
2008-ban tovább bővült az afrikai rászorultak megsegítésére irányuló projektek köre. Kenyában, Ugandában és Maliban indult új segélyakció, valamint a Budapest–Bamako-rali alkalmával az AHU csapatának tagjai egy kútfúrást is támogattak a mauritániai El-Gheddiyában. Az AHU gondozásában megjelent a Háború Gyermekei Könyv- Gyermekkatonák és Gyermekanyák a Nagy Tavak vidékén. Útjára indult az AfriCafe, a Radiocafé 98.6 Afrika-tematikus műsora.
2009
2009 februárjában elindult az Egyesület Háború Gyermekei Segélyakciója, melynek keretében magyar önkéntes orvosok a kelet-kongói Kiwanja menekülttáborban dolgoztak és mobilklinika működtetésével a környező, eldugott falvakba is eljutottak. Az öt, egyenként négy hetes misszióban résztvevő 14 önkéntes orvos több mint 15 000 betegnek nyújtott ingyenes egészségügyi ellátást.
2010
Az Egyesület a Budapest-Bamako Rally Szervezőiroda hivatalos partnereként szervezte a verseny Humanitárius programját, melynek keretében egy 20 tonnás, célzott adományokkal teli kamiont juttatott el Marokkó, Mauritánia és Mali oktatási, egészségügyi és szociális intézményeibe.
Útjára indult a Mali humanitárius misszió, mely a világ egyik legszegényebb országát célozza meg. Célunk az orvosi ellátás mellett felvilágosító előadások tartása is, elsősorban egészségügyi, higiénés és gyermeknevelési témában, önkéntesek bevonásával. |